• Dr. Nihan

Anne Dostlarıma

Bekleyişler, araştırmalar, denemeler, kontroller, vazgeçişler yok yok sonra tekrar istemeler.. Belki de kendimizi her şeye hazırlamak için ara sıra söylediğimiz ''Olmasa da mutluyuz di mi Saaadııkkk''lar.. Uzun bir süre sonra beklenen haber geldi; Deniz gelmeye hayatımıza gelmeye karar vermişti :)

Her zaman olduğu gibi, bu haber de sevdikliklerimizle paylaştıkça daha anlamlı olmaya başladı. Canım dostlarım hepiniz bizim kadar sevindiniz biliyorum, Mutlu günlerimizde olduğunuz kadar zorlu günlerimizde de hep yanımızdaydınız.

Benim hazırlanmak için çok vaktim oldu, malum bekleme süremiz azcık uzundu ama bebek sahibi olmaya hazırlanmak için zamanlar hep yetersizmiş:) Okuduğum tüm kitaplar, aldığım tüm eğitimler, anne dostlarına sorduğum tüm sorular.. Evet çok işe yaradınız ama annelik daha çok yaşanarak öğrenilen bir tecrübeymiş çünkü her bebek biricik, her anne-baba biricik, her ev ortamı biricik. Bugün dönüp o günlere baktığımda yine bu kadar hazırlık yapardım o ayrı :)

Diyeceğim şu ki; her anne gibi ben de bir şeyler biriktirdim bu serüvende. Biriktiriyorum ve öğreniyorum her geçen gün. Bunları paylaşabilmek çok kıymetli, ben canım anne dostlarımdan o kadar çok şey öğrendim ki..Kendinizi biliyosunuz di mi anne dostlarım isim vermeye gerek yok:) Çok teşekkür ederim cömert paylaşımlarınız için. Bana o kadar iyi geldiniz ki ben de anne olacak dostlarına elimden geldiğince kendi tecrübelerimi bu satırlarla aktarmaya kadar verdim. Umarım keyifle okursunuz.. Umarım katılırsınız kendi deneyimleriniz ve düşüncelerinizle..


1 görüntüleme0 yorum